IAS akreditacija

O IAS-u

International Accreditation Service (IAS) pruža objektivne dokaze da organizacija djeluje na najvišoj razini etičkih, pravnih i tehničkih standarda.

IAS je neprofitna korporacija za javnu dobrobit koja pruža usluge akreditacije od 1975. I AS akreditira širok raspon tvrtki i organizacija uključujući vladina tijela, komercijalna poduzeća i profesionalna udruženja. Programi akreditacije IAS-a temelje se na priznatim nacionalnim i međunarodnim standardima koji osiguravaju domaće i/ili globalno prihvaćanje akreditacija. IAS prima prihod od financiranja kroz pružanje usluga akreditacije i obnavljanje tih usluga, kao i ponudu obuke. Ti se prihodi dalje koriste za sudjelovanje i uključivanje u razvoj akreditacijskih programa temeljenih na industriji, domaćih i međunarodnih shema uključujući sudjelovanje u razvoju standarda. IAS također održava status potpisnika u nizu globalnih multilateralnih sporazuma o priznavanju u okviru Azijsko-pacifičke akreditacijske suradnje (APAC), Međunarodnog foruma za akreditaciju (IAF) i Međunarodne suradnje za akreditaciju laboratorija (ILAC). IAS je član ICC obitelji rješenja .

Međunarodne vjerodajnice

Kao jedno od vodećih akreditacijskih tijela u  Sjedinjenim Američkim Državama , IAS je potpisnik tri primarne međunarodne organizacije koje čine jedinstveni sustav ocjenjivanja i priznavanja nadležnih akreditacijskih tijela u cijelom svijetu. Te su organizacije identificirane kao “suradnje” jer su se složile međusobno surađivati ​​pridržavajući se zajedničkog skupa akreditacijskih kriterija i podvrgavajući se periodičnom ocjenjivanju na licu mjesta kako bi se utvrdila stalna usklađenost s ISO/IEC standardom 17011, Opći zahtjevi za akreditacijska tijela koja akreditiraju  sukladnost tijela za procjenu  (CAB). Biti “potpisnik” znači da je akreditacijsko tijelo ocijenjeno na licu mjesta u svojim uredima, uzorku procjena njegovih akreditiranih subjekata svjedočili su stručni stručnjaci i da je utvrđeno da je u skladu s međunarodnim zahtjevima.

Ove organizacije pristaju priznati istovjetnost akreditacija koje su dodijelila druga akreditacijska tijela potpisnice članice kroz niz Sporazuma o međusobnom (ili multilateralnom) priznavanju (MRAs/MLAs). Nakon što akreditacijsko tijelo postane potpisnik, dužno je priznati certifikate ili izvješća izdana od strane tijela za ocjenu sukladnosti akreditiranih od strane svih drugih potpisnika u određenom opsegu. Sljedeće organizacije u nastavku čine jedinstveni sustav za priznavanje nadležnih akreditacijskih tijela (AT).